رنگ منبسط شونده
abnoosresin

معرفی محصول:

یکی دیگر از انواع پوشش‌های مقاوم در برابر حریق، رنگ‌های مقاوم در برابر حریق و کندسوز‌ها می‌باشند. رنگ‌های مقاوم در برابر حریق مانع انتقال حرارت به لایه‌های زیرین اجسام می‌گردند. نحوه عملکرد آن‌ها به این صورت است که هنگام حریق در دمای ۳۰۰ درجه سانتیگراد پف کرده و تا ۲۰ برابر ضخامت اولیه افزایش حجم پیدا می‌کنند. در این صورت یک حالت ذغالی به ضخامت تقریبی ۲ سانتی‌متر روی سطح ایجاد می‌شود که در حین اینکه از خود گازهای سمی و بودار متصاعد نمی‌نماید خود نقش عایق را دارد و از انتقال حرارت به سطح زیرین ممانعت می‌کند و در نتیجه از رسیدن فلز به دمای نرم شدگی حدود ۶۰۰ درجه سانتیگراد جلوگیری می‌کند. سطح نهایی این نوع پوشش ضد حریق، سطحی صاف می‌باشد بطوریکه پس از اتمام عملیات پوشش دهی نیاز به هموار کردن سطح نمی‌باشد.
استفاده از این محصول برای قسمت‌های داخلی و خارجی ساختمان‌ها، دفا‌تر تجاری، گالری‌های هنری، موزه‌ها، فرودگاه‌ها، تاسیسات برق و به ویژه محیط های داخلی و مکان هایی که استفاده از محصولات پایه حلالی و یا پوشش‌های ملاتی بواسطه محدودیتهای محیطی امکان پذیر نیست (برای مثال بیمارستان‌ها و سایر مکان های سربسته) پیشنهاد می‌گردد.

طریقه استفاده:

به منظور اعمال پوشش‌های ضد حریق بر روی سازه‌های فلزی می‌بایست پس از تمیز کاری و عاری نمودن سطح از چربی و گرد و غبار و اجرای سندبلاست و اعمال آستر پوشش مناسب بر روی سازه فلزی پوشش ضد حریق را روی سطح اعمال نمائید.
این نوع پوشش به سهولت و در زمان بسیار کوتاه و با ابزارهای مختلف (دستگاه پاشش رنگ ایرلس، قلم مو و غلتک) اعمال می‌گردد و بر روی کلیه سطوح با هر زاویه و شکستگی قابل اعمال هستند. ضخامت اعمالی رنگ بسته به نوع و شکل سازه، به ضخامت ورق، شرایط محیطی کاربری، امکانات اطفا و دیگر عوامل می‌تواند از حدود ۵/۰ میلی متر تا ۲ میلی متر تعریف گردد. چنانچه نقاطی از سطح که بوسیله پوششهای ضد حریق متورم شونده پوشانده شده در معرض ضربه قرار گیرد و نیاز به ترمیم داشته باشد، می‌توان به سهولت و حتی با قلم مو سطح را ترمیم نمود. سطح نهایی این نوع پوشش ضد حریق، سطحی صاف می‌باشد بطوریکه پس از اتمام عملیات پوشش دهی نیاز به هموار کردن سطح نمی‌باشد. به منظور حفاظت از پوشش ضد حریق متورم شونده استفاده از یک لایه رنگ رویه مناسب با نوع ضد حریق توصیه می‌شود.

 

عضویت در خبرنامه

  گروه تولیدی مهندسی آبنوس دارای بیش از 25 سال سابقه فعالیت در زمینه تولید و اجرای انواع رنگ ها و پوشش های صنعتی  جهت کاربرد در حوزه‌های مختلفی از جمله صنایع  نفت، گاز، پتروشیمی ، ماشین سازی، ساختمان سازی، شیشه سکوریت، عکس برگردان و... می باشد. گروه تولیدی مهندسی آبنوس، گروهی پویاست که کیفیت و مشتری مداری را سرلوحه فعالیت خویش قرار داده است و تعهد گروه به درستکاری و ارائه محصولاتی با بالا‌ترین کیفیت زیر بنای موفقیتش می‌باشد.  این مجموعه پیشرو در انجام راهکارهای زیست محیطی بوده و با تاکید بر ماندگاری و دوام محصولات خود، تولید کلیه پوشش‌ها و توسعه فرآیندهای نوین خود را با کمترین اثرات مخرب بر طبیعت ارائه می‌نماید.

دفتر تهران
آدرس: خیابان شهید باهنر، بعد از سه راه یاسر، نبش کوچه معظمی، ساختمان329، طبقه چهارم،واحد21 شرقی
تلفکس:8-26854005(021)

دفتر مشهد
آدرس: مشهد، میدان جانباز، ساختمان پاژ،  طبقه 7، واحد C11

کارخانه خرمدشت
آدرس: بزرگراه پردیس - شهرک صنعتی خرمدشت 
تلفن: 36-35-76218734(021)

ایمیل

info@abnoosgroup.com
 

© تمامی حقوق برای شرکت گروه آبنوس محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک