بورد
abnoosresin

بورد مقاوم در برابر حریق:

بوردهای مقاوم حریق شامل مواد معدنی مقاوم در برابر حریق می‌باشند. این بورد‌ها به صورت پانل‌هایی هستند که دارای انواع مختلفی همانند ورمیکولیت، گچ، پشم سنگ، منیزیم، اکسید منیزیم، فیبرهای سیمانی فشرده و... می‌باشند. این پانل‌ها قابلیت حفاظت سازه‌های فلزی، داکت‌ها، سقف‌ها، کف‌ها و دیوار‌ها را در برابر حریق تا ۴ ساعت دارند و طریقه نصب آن‌ها ساده و سریع است. این محصولات مقاوم در برابر حریق به لحاظ زیبایی اجرا و سهولت نصب مورد توجه هستند. 
به علت وزن سبک، حمل آن‌ها آسان و کم هزینه است. برش و نصب سریع و آسان دارند. قابلیت پذیرش انواع فینیشینگ - Finishing - اعم از کاغذ دیواری، رنگ و... را دارا می‌باشند. 
با استفاده ازاین بوردهای مقاوم در برابر حریق در دیوارهای داخلی و خارجی؛ پارتیشن بندی و دیوارهای کاذب می‌توان از انتشار حریق در سازه جلوگیری کرد. علیرغم سبک سازی بوردهای مقاوم در برابر حریق در سیستم‌هایی که اجرای پوشش مقاوم در برابر حریق الزامی است جهت رسیدن به زمان مورد نیاز، نوع ساختار متفاوت خواهد بود. 
جهت رسیدن به آیتم مقاومت در برابر حریق باید از تعداد لایه‌های بیشتر یا پنل‌هایی با ضخامت بیشتر استفاده نمود این امر باعث افزایش جرم ساختمان می‌شود که این مسئله نکته منفی در برابر خطرات ناشی از زلزله می‌باشد. در این زمینه بایستی دقت نمود که وجود یک درز در این پنل‌ها یا نصب یک پیچ به صورت نادرست به عنوان نمونه به این صورت که پیچ بیش از حد درون پنل فرو برود و یا از سطح پنل بیرون زده شود باعث به وجود آمدن منفذ جهت نفوذ حرارت به درون فضا‌ها و حفره‌ها و انتقال آتش می‌گردد. لذا نصب این سیستم‌های مقاوم در برابر حریق برخلاف سایر سیستم‌های پانل به دقت بالایی نیاز دارد و روش اجرایی باید مطابق با استانداردهای معتبر مانند DIN 4102 و DIN 1045 صورت پذیرد.

عضویت در خبرنامه

  گروه تولیدی مهندسی آبنوس دارای بیش از 25 سال سابقه فعالیت در زمینه تولید و اجرای انواع رنگ ها و پوشش های صنعتی  جهت کاربرد در حوزه‌های مختلفی از جمله صنایع  نفت، گاز، پتروشیمی ، ماشین سازی، ساختمان سازی، شیشه سکوریت، عکس برگردان و... می باشد. گروه تولیدی مهندسی آبنوس، گروهی پویاست که کیفیت و مشتری مداری را سرلوحه فعالیت خویش قرار داده است و تعهد گروه به درستکاری و ارائه محصولاتی با بالا‌ترین کیفیت زیر بنای موفقیتش می‌باشد.  این مجموعه پیشرو در انجام راهکارهای زیست محیطی بوده و با تاکید بر ماندگاری و دوام محصولات خود، تولید کلیه پوشش‌ها و توسعه فرآیندهای نوین خود را با کمترین اثرات مخرب بر طبیعت ارائه می‌نماید.

دفتر تهران
آدرس: خیابان شهید باهنر، بعد از سه راه یاسر، نبش کوچه معظمی، ساختمان329، طبقه چهارم،واحد21 شرقی
تلفکس:8-26854005(021)

دفتر مشهد
آدرس: مشهد، میدان جانباز، ساختمان پاژ،  طبقه 7، واحد C11

کارخانه خرمدشت
آدرس: بزرگراه پردیس - شهرک صنعتی خرمدشت 
تلفن: 36-35-76218734(021)

ایمیل

info@abnoosgroup.com
 

© تمامی حقوق برای شرکت گروه آبنوس محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک