محصول Esscoat
abnoosresin

ماده Esscoat با داشتن مقاومت فوق العاده در برابر حریق قابلیت اعمال با حداقل ضخامت پوشش را دارا می باشد.

 ساختار توخالی بسیار ریز محصول Esscoat همراه با قابلیت طراحی آن با فرمولاسیون بهینه، امکان اجرا با کمترین ضخامت و با بالاترین سطح مقاومت نسبت به دیگر محصولات مقاوم حرارت در سطح جهانی را ارائه می دهد.

عاری از آزبست و ورمیکولیت

Esscoat محصولی است بر پایه ماده معدنی پرلیت ، دوستدار محیط زیست بوده و عاری از هرگونه مواد آسیب رسان و خطرناک مانند آزبست و یا الیاف شیشه می باشد.

مواد سازگار با محیط زیست 

 Esscoat موفق به دریافت گواهینامه نشان محیط زیست و گواهینامه مصالح ساختمانی سازگار با محیط زیست با با بالاترین امتیاز شده است.

قابلیت اجرایی ممتاز و ثبات کیفیت

با توجه به اثر " بلبرینگ " Esscoat و به واسطه دانه های خیلی ریز ، ساختار تو خالی و کروی آن ، نه تنها قابلیت اجرایی بسیار ممتاز و ثبات ابعادی را ارائه می دهد ، همچنین برای جلوگیری از گرد و غبار نیازی به پوشش رویه نمی باشد، و احتمال ورقه شدن، لایه لایه شدن ، ترک ، پوسیدگی و غیره را ندارد .

 

   طریقه استفاده:

آماده سازی: زمان مصرف :زمان مناسب اعمال ملات های پاششی مقاوم در برابر حریق بعد از کامل شدن و نصب کامل کلیه مهار ها و آویز های مورد نیاز برای لوله کشی و کانال کشی و همچنین قبل از شروع کار تاسیسات می باشد.لازم به ذکر است زمان اجرای این آیتم با توجه به نظر کارشناس فنی قابل تغییر است.

- دما : از شروع زمان اجرا تا پایان خشک شدن، دمای محل و سطح اجرا باید بین 40 - 4 درجه باشد. وقتی که اجرا در دمایی پایین تر از 40 درجه سانتی گراد صورت گیرد، اقدامات لازم، از جمله گرمایش، برای حفظ دمای حداقل 40 درجه باید انجام گیرد. این دما بایستی در طول مدت زمان استاندارد خشک شدن ماده پس از اسپری حفظ شود.

- تمیز کردن: سطح مورد نظر برای اعمال ماده را باید تمیز و خشک نمود به گونه ای که کاملاً عاری از گرد و غبار، ذرات معلق در هوا، ورقه های زنگ زده، روغن و هر عاملی که مانع چسبندگی خوب می شود، باشد. در اجرای Esscoat هیچ نوع آستری برای فولاد رنگ شده و یا فولاد رنگ نشده مورد نیاز نیست. Esscoat با رنگ های آستری ذکر شده صنعتی در ذیل سازگار است:

o رنگ های پایه الکیدی                                                                                                                                       

o رنگ های پایه اکریلیک 

o در مورد پوشش بر پایه پلی اورتان، سطح باید برای از بین بردن جلای پلی اورتان تراشیده شود. 

o درمواردی که بر روی سطح فلز از پوشش اپوکسی استفاده شده، قبل از پاشش Esscoat بایستی از پرایمر مناسب استفاده شود .

در مواردی به غیر از پرایمرهای ذکر شده بر سطح فلز، لازم است برای نحوه اجرای مناسب بررسی های لازم صورت گیرد.

 

اجرا: 

   • مخلوط Esscoat در آب باید به نسبت ۱ به ۱/۱ تا 4/1 برای ۲ تا ۴ دقیقه با استفاده از میکسر مخلوط شود. 
   • طبق استانداردهای سال برای ماده ی Esscoat، صرف نظر از اندازه تیر یا ستون، هنگام استفاده از ماده Esscoat هیچ نیازی     به نصب پین و یا توری و شبکه فلزی وجود ندارد. 
   • مخلوط بر روی سطح از فاصله ۳۰ تا۶۰ سانتی متر با زاویه ۹۰ درجه از انتهای نازل به سطح مورد اعمال اسپری شود. طبق       دستورالعمل، اسپری با زاویه زیر ۷۰ درجه منع شده است. 
   • در مورد Esscoat، ضخامت پوشش مورد نیاز غالباً با یکبار عملیات پاشش امکان پذیر می باشد و گاهاً بسته به نیاز افزایش ضخامت با دو مرحله پاشش به دست بیاید.

خشک شدن :
خشک شدن باید در یک محل با تهویه مناسب صورت گیرد و از تسریع فرآیند خشک شدن در زمانی کمتر از مدت استاندارد باید اجتناب شود. دوره خشک شدن ماده اعمال شده در جدول زیر ذکر شده است:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

      

 

 

     UL چیست؟

UL مخفف Underwriters Laboratories می‌باشد که در سال ۱۸۹۴ میلادی تاسیس شد و یکی از سازمان‌های غیرانتفاعی متخصص در صدور گواهینامه در زمینه ایمنی صنعتی در ایالات متحده آمریکا است. UL پایه‌گذار استانداردهای ایمنی مختلف بوده و یکی از معتبر‌ترین مقامات صدور گواهینامه ایمنی است. 
Esscoat محصولی است که با هدف به دست آوردن گواهینامه UL تولید شد و سطح متفاوتی رادر رقابت با دیگر محصولات مقاوم در برابر حریق موجود در بازار جهانی تأمین می‌کند. 
Esscoat اولین محصول مقاوم در برابر حریق است که توسط موسسه فناوری ساختمانی کره قادر به دریافت تأییدیه تست مقاومت در برابر حریق به مدت ۳ ساعت با نتیجه آزمون زیر 29mm می‌باشد. 
Esscoat با حداقل ضخامت پوشش، بالا‌ترین سطح عملکرد را در مقایسه با هر محصول دیگر در سراسر جهان با تأییدیه UL اجرا کرده است.

 

۲۶۳ UL چیست؟

۲۶۳ UL «تست آتش از مواد و مصالح ساختمانی» است. در بین گروه‌های انواع مواد مقاوم در برابر حریق، ملات‌های اسپری شونده مانند Esscoat در دسته SFRMها (مواد اسپری شونده مقاوم در برابرحریق) طبقه بندی می‌شوند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 فرآیند صدورگواهینامه UL۲۶۳ برای تیر‌ها و ستون‌ها:

تست آتش برای تیرها و ستون ها پس ایجاد یک ساختار یکپارچه بین تیر و سقف، با حداکثر بارگذاری در سقف و با مهار کردن تیر از دوطرف انجام می شود. یک رابطه خطی بین ضخامت پوشش و زمان مقاومت حریق باید محاسبه شود.
 

تیر‌ها:

۱- نتیجه تست مقاومت در برابر حریق، برای ۱-۴ ساعت برروی سازه ایی که متشکل از تیر‌ها و عرشه‌های فولادی و همچنین بتن افزوده شده می‌باشد، می‌بایست روند ثابتی را نشان دهد. 
۲- هردو سر تیری که تست سنجش مقاومت برروی آن‌ها انجام می‌شود می‌بایست تحت حداکثر باری که سازه تست شده می‌تواند تحمل کند، قرار گرفته و بدین وسیله مهار شود.

ستون‌ها:

۱- طبق استاندارد UL، ضخامت‌های مختلف پوشش می‌بایست برروی سایزهای مختلف ستون‌ها جهت بررسی مقاومت در هر یک از زمان‌های ۱تا ۴ساعت اعمال گردد. 
۲- خواص فیزیکی متریال پوشش مانند گرمای ویژه، دانسیته و ضریب انتقال حرارت می‌بایست مورد سنجش قرار گرفته و شبیه سازی تست مقاومت براساس مقادیر اندازه‌گیری شده انجام ‌شود. 
۳- نتایج فقط درصورتی مورد قبول واقع می‌شوند که نتایج تست مقاومت واقعی و نتایج بدست آمده از شبیه‌سازی، با یکدیگر مطابقت داشته باشند. سپس یک فرمول جهت محاسبه ضخامت بر روی انواع مختلف سطوح بدست خواهد آمد.

عضویت در خبرنامه

  گروه تولیدی مهندسی آبنوس دارای بیش از 25 سال سابقه فعالیت در زمینه تولید و اجرای انواع رنگ ها و پوشش های صنعتی  جهت کاربرد در حوزه‌های مختلفی از جمله صنایع  نفت، گاز، پتروشیمی ، ماشین سازی، ساختمان سازی، شیشه سکوریت، عکس برگردان و... می باشد. گروه تولیدی مهندسی آبنوس، گروهی پویاست که کیفیت و مشتری مداری را سرلوحه فعالیت خویش قرار داده است و تعهد گروه به درستکاری و ارائه محصولاتی با بالا‌ترین کیفیت زیر بنای موفقیتش می‌باشد.  این مجموعه پیشرو در انجام راهکارهای زیست محیطی بوده و با تاکید بر ماندگاری و دوام محصولات خود، تولید کلیه پوشش‌ها و توسعه فرآیندهای نوین خود را با کمترین اثرات مخرب بر طبیعت ارائه می‌نماید.

دفتر تهران
آدرس: خیابان شهید باهنر، بعد از سه راه یاسر، نبش کوچه معظمی، ساختمان329، طبقه چهارم،واحد21 شرقی
تلفکس:8-26854005(021)

دفتر مشهد
آدرس: مشهد، میدان جانباز، ساختمان پاژ،  طبقه 7، واحد C11

کارخانه خرمدشت
آدرس: بزرگراه پردیس - شهرک صنعتی خرمدشت 
تلفن: 36-35-76218734(021)

ایمیل

info@abnoosgroup.com
 

© تمامی حقوق برای شرکت گروه آبنوس محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک