رنگ اپوکسی
abnoosresin

 

مشخصات فنی :
این گروه از رنگ ها با ساختار پلی آمین و پلی آمید دارای ویژگی هایی از قبیل مقاومت سایشی، حلال ها، تینرها، قدرت چسبندگی بالا، سختی بالا و ضربه پذیری مناسب، دارای استحکام مکانیکی بالا، مقاوم در برابر مواد شیمیایی مختلف آلی و معدنی از جمله مواد نفتی، روغن ها ومناسب برای ترمیم ترک های بتنی مناسب برای پوشش های کف و مقاوم در برابر آسیب های حمل و نقلی کمی باشد. رنگ اپوکسی به دلیل مقاومت بالایی که در برابر رطوبت، اصطکاک و عوامل جوی و شیمیایی دارد، می تواند جایگزین مناسبی برای پوشش های محافظتی باشد. رنگ اپوکسی پس از خشک شدن کامل، قابل شستشو بوده و به علت داشتن خاصیت انعطاف پذیری در مقابل تغییر شکل های سطحی سازه، مقاومت می کند و همین طور بسیار ضربه پذیر است.

انواع رنگ ها اپوکسی شامل:

 

1-اپوکسی میانی

 

2- رنگ رویه اپوکسی

 

مشخصات فنی:

 رنگ رویه اپوکسی بر اساس رزین های اپوکسی پلی آمید به شکل دو جزئی و به همراه سخت کننده جهت استفاده بر روی لایه اپوکسی زینک ریچ، آستری های اپوکسی سطوح فلزی، سیمانی و چوبی مورد مصرف قرار می گیرد. رنگ لایه رویه اپوکسی در برابر عوامل مختلف جوی از قبیل آب، نور خورشید محیط های اسیدی و قلیایی، روغن ها، چربی ها و مواد پاک کننده شیمیایی و سایر عواملی که باعث خوردگی می شوند بسیار مقاوم است. این رنگ در محیط هایی که به لحاظ شرایط جغرافیایی شدت خوردگی زیاد می باشد و یا مساله محافظت از حساسیت زیاد برخوردار است، کاربرد فراوان دارد. این رنگ عمدتاً در بنادر و اسکله ها، سازه های بندری، جداره خارجی تانک ها و مخازن، سکوهای داخل دریا، صنایع کاغذسازی، سازه ها و لوله ها در صنایع شیمیایی، تاسیسات پالایشگاهی، پتروشیمی و نیروگاهی کاربد فراوان دارد.

طریقه مصرف:
• وسایل و ابزار رنگ آمیزی را قبل از استفاده به دقت شستشو دهید.
• اجزاء رنگ را بطور یکنواخت با میکسر بهم بزنید.
• طبق دستورالعمل نصب شده بر روی ظروف بسته بندی رنگ، جزء اول (رنگ اپوکسی) را با جزء دوم ( سخت کننده) به تدریج مخلوط نموده و کاملاً بهم می زنیم. سپس بعد از گذشت 30 دقیقه تینر مخصوص رنگ اپوکسی را به آن افزوده، رنگ را مورد استفاده قرار می دهیم. توجه شود که پس از مخلوط کردن رنگ، هاردنر و تینر اپوکسی، در حرارت 20 درجه سانتیگراد، رنگ آماده تا قبل از 8 ساعت مورد استفاده قرار گیرد.
• سطح مورد نیاز باید عاری از هرگونه گرد وغبار، زنگ زدگی، چربی و رطوبت باشد. چنانچه رنگ رویه اپوکسی مستقیماً بر روی فلز به صورت تک لایه اعمال می گردد، جهت حصول این وضعیت عملیات سندبلاست تا درجه تمیزی SA 2 1/2 پیشنهاد می گردد.
• در شرایط عادی از پاشش رنگ خیس به ضخامت 81 میکرون، رنگ خشک به ضخامت تقریبی50 میکرون به دست می آید.
• کلیه وسایل و ابزار رنگ آمیزی باید پس از استفاده در پایان هر روز کاری با تینر شستشو شوند.

 

3-آستری اپوکسی زینک فسفات

 

مشخصات فنی: 

این آستری بر پایه رزین اپوکسی به همراه رنگدانه ضد خوردگی زینک فسفات ساخته شده است . این آستری دارای چسبندگی خوبی بر روی سطوح می باشد . به علت استفاده از رنگدانه ضد خوردگی غیر سمی زینک فسفات در سیستم های آب آشامیدنی به همراه رنگ رویه اپوکسی قابل استفاده می باشد . این پوشش از قدرت پوشش دهی بالایی برخوردار است و به آسانی قابل اعمال می باشد. این آستری در صنایع شیمیایی ، نفت و نیروگاه ها و بر روی اسکلت های فلزی و کشتی ها ، تأسیسات داخل و خارج ساختمان و در مخازن ذخیره مصرف فراوان دارد و در مقابل عوامل خورنده دارای مقاومت بسیار بالایی می باشد . این آستری سریع خشک بوده و در محیط های دریایی و یا صنعتی کاربرد فراوان دارد . این آستری دارای چسبندگی مطلوب بر روی سطوح تمیز شده با ابزار آلات دستی ، نیز می باشد .لازم به ذکر است که این آستری برای حفاظت سازه های غوطه ور در آب و یا به منظور پوشش دهی به آستری های حاوی پودر روی مناسب نمی باشد.

 

4-آستری اپوکسی زینک ریچ

 

مشخصات فنی:

آستری زینک ریچ اپوکسی ( Zinc Rich) بر اساس رزین های اپوکسی پلی آمید تولید شده و به شکل سه جزئی همراه با پودر رویZine Dust و سخت کننده Hardner ارائه می شوند.
آستری زینک ریچ اپوکسی ترکیبی است از چسبندگی و سختی اپوکسی با خاصیت حفاظت عالی. روی این نوع آستری اپوکسی با پودر روی و ترکیبات ضدخورندگی بسیار عالی با تشکیل سیستم های بادوام پوشش، قابلیت استفاده با طیف وسیعی از انواع رویه ها را داشته و یکی از مناسبترین پوشش ها برای سازه های فلزی برای استفاده در محیط های بسیار مرطوب و خورنده می باشد. همچنین این نوع آستری در مقابل محیط های اسیدی و قلیایی نیز بسیار مقاوم است. بطور کلی می توان این نوع آستری را مستقیماً بر روی سطوح فلزی پوشش لوله ها و اتصالات فلزی، جداره خارجی تانک ها و مخازن در پالایشگاه ها و صنعت کاغذی سازی نیروگاه های برق و صنایع شیمیایی، کارخانجات تولید و پالایش روغن، تاسیسات فاضلاب، آستری سازه های غوطه ور در نفت خام، اسکله ها، عرشه بدنه و ابرسازه های فلزی کشتی ها، سکوهای داخل دریا و سازه های مربوط، مورد استفاده قرار دارد.

طریقه مصرف:
طبق دستورالعمل نصب شده بر روی ظرف بسته بندی رنگ، جزء اول Resin را با جزء دوم، پودر روی Zine Dust به تدریج مخلوط نموده و بهم میزنیم. پس از مخلوط شدن کامل جزء اول و دوم، به تدریج جزء سوم، سخت کننده Hardner را به آن می افزاییم. سپس بعد از گذشت 30 دقیقه تینر مخصوص اپوکسی را به آن افزوده و مورد استفاده قرار می دهیم. توجه شود که پس از مخلوط کردن اجزاء رنگ، هاردنر و تینر اپوکسی رنگ آماده حداکثر قبل از 8 ساعت در 20 درجه سانتیگراد مورد استفاده قرار گیرد. لازم به توضیح است که جهت حصول بهترین نتیجه برای اجرای لایه بعد، 24 تا 48 ساعت پس از اتمام رنگ آمیزی لایه اول اقدام به رنگ آمیزی لایه دوم شود.
سطوح مورد نظر باید عاری از هرگونه گرد وغبار، زنگ زدگی، چربی و رطوبت باشدچنانچه ضدزنگ آستری میکائوس اپوکسی مستقیماً بر روی فلز اعمال گردد. جهت حصول این وضعیت عملیات سندبلاست تا درجه تمیزی SA 2 1/2 پیشنهاد می گردد.

 

5-اپوکسی میانی

 

مشخصات فنی:

آستری ضدزنگ میکائوس M.I.O (دو جزئی)
آستری ضدزنگ میکائوس M.I.O براساس رزین های اپوکسی پلی آمید تولید شده و به شکل دو جزئی همراه با سخت کننده ارائه می شوند. این نوع آستری های اپوکسی با ترکیبات اکسیدآهن و پیگمان های ضدخوردگی، یکی از مناسبترین پوشش ها برای سسازه های فلزی و مخازن برای استفاده در محیط های بسیار مرطوب و خورنده می باشند.همچنین این نوع آستری در مقابل محیط های اسیدی و قلیایی نیز بسیار مقاوم است. به طورکلی می توان این آستری را بر روی آستری اپوکسیزینک ریچ و زینک کرومات یا مستقیمًا بر روی سطوح فلزی، کانال های آب، پوشش لوله ها و اتصالات فلزی، تاسیسات آب و فاضلاب، آستری سازه های غوطه وردر نفت خام، محلول های نمک، آب های شیرین مورد استفاده قرار داد.


طریقه مصرف:
• اجزا رنگ را به طور یکنواخت با میکسر بهم بزنید.
• طبق دستورالعمل نصب شده بر روی ظرف بسته بندی رنگ، جزء اول M.I.O را با جزء دوم، سخت کننده به تدریج مخلوط نموده و بهم میزنیم. سپس بعد از گذشت 30 دقیقه تینر مخصوص آستریM.I.O اپوکسی را به آن افزوده و مورد استفاده قرار می دهیم. توجه شود که پس از مخلوط کردن M.I.O هاردنر و تینر اپوکسی رنگ آماده حداکثر قبل از 4 ساعت مورد استفاده قرار گیرد. لازم به توضیح است که ضدزنگM.I.O اپوکسی به عنوان آستری بوده و از استفاده آن بدون رویه بهداشتی در داخل مخازن آب آشامیدنی اجتناب شود. همچنین جهت حصول بهترین نتیجه برای اجرای لایه بعد، 24 تا 48 ساعت پس از اتمام رنگ آمیزی لایه اول اقدام به رنگ آمیزی شود. 
• سطوح مورد نظر باید عاری از هرگونه گرد وغبار، زنگ زدگی، چربی و رطوبت باشد M.I.O اپوکسی مستقیماً بر روی فلز اعمال گردد. جهت حصول این وضعیت عملیات سندبلاست تا درجه تمیزی SA 2 1/2 پیشنهاد می گردد.
• در شرایط عادی از پاشش رنگ خیس به ضخامت 130 میکرون، رنگ خشک به ضخامت 100 میکرون به دست می آید.

عضویت در خبرنامه

  گروه تولیدی مهندسی آبنوس دارای بیش از 25 سال سابقه فعالیت در زمینه تولید و اجرای انواع رنگ ها و پوشش های صنعتی  جهت کاربرد در حوزه‌های مختلفی از جمله صنایع  نفت، گاز، پتروشیمی ، ماشین سازی، ساختمان سازی، شیشه سکوریت، عکس برگردان و... می باشد. گروه تولیدی مهندسی آبنوس، گروهی پویاست که کیفیت و مشتری مداری را سرلوحه فعالیت خویش قرار داده است و تعهد گروه به درستکاری و ارائه محصولاتی با بالا‌ترین کیفیت زیر بنای موفقیتش می‌باشد.  این مجموعه پیشرو در انجام راهکارهای زیست محیطی بوده و با تاکید بر ماندگاری و دوام محصولات خود، تولید کلیه پوشش‌ها و توسعه فرآیندهای نوین خود را با کمترین اثرات مخرب بر طبیعت ارائه می‌نماید.

دفتر تهران
آدرس: خیابان شهید باهنر، بعد از سه راه یاسر، نبش کوچه معظمی، ساختمان329، طبقه چهارم،واحد21 شرقی
تلفکس:8-26854005(021)

دفتر مشهد
آدرس: مشهد، میدان جانباز، ساختمان پاژ،  طبقه 7، واحد C11

کارخانه خرمدشت
آدرس: بزرگراه پردیس - شهرک صنعتی خرمدشت 
تلفن: 36-35-76218734(021)

ایمیل

info@abnoosgroup.com
 

© تمامی حقوق برای شرکت گروه آبنوس محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک