bullet محصولات bullet پوشش های صنعتی bullet رنگ های آکرلیک
رنگ های آکرلیک
abnoosresin

رزین های اکریلیک به دو دسته پایه حلال نفتی و حلال آب تقسیم میشوند. خصوصاً آن دسته که به آسانی در آب حل می‌شود، زود خشک می‌شود و سطحی سخت و آسیب ناپذیر به وجود می‌آورد. رنگ های اکریلیک بسیار متنوع هستند و برای ایجاد بافت در سطوح مناسبند چون غلظت بالایی دارند و به سرعت خشک می‌شوند همچنین این رنگ انعطاف پذیر است. رنگ‌های اکریلیک پایه آب نسل جدید از رنگ‌های ساختمانی می‌باشند که با توجه به مسائل زیست محیطی و عدم استفاده از حلال‌های آلی و مواد مضر کاربردی این نوع رنگ‌ها روبه افزایش است. بطوریکه به تدریج جایگزین مناسبی برای رنگ‌های روغنی الکیدی می‌باشند. رنگ ترافیک که عموماً برای خط کشی خیابان ها استفاده میشود هم از رزین اکریلیک پایه حلالی استفاده میشود.

مزایا:
• درصد مواد سمی مضر موجود در رنگ های اکریلیک بسیار کمتر از رنگ های حلال نفتی می باشد و این را زمانی که این رنگ درحال اجراست با مقدار بویی که از خود متصاعد می نماید مشخص میکند، بویی که پس از گذشت چند ساعت محو میشود.
• پس از اتمام کار نیز شستشوی لوازم کار همچون قلم مو، غلطک و یا دستگاه پاشش با آب ولرم می باشد. 
• نکته دیگر اینکه آب براحتی از سطح رنگ خارج میشود و همچون حلال های نفتی امکان تاول زدن و یا ایجاد حفره در حین خشک شدن وجود ندارد.
•به سرعت خشک میشود و به آسانی قابل اجرا است به طوری که میتوان در یک روز چندبار  رنگ آمیزی کرد و بعد از 2ساعت کاملا آماده بهره برداریست، درحالیکه رنگ روغنی نیاز به چندین روز زمان دارد برای اجرا.
• از نظر قابلیت شستشو نیز رنگ های اکریلیک کاملا قابل شستشو می باشند و مقاومت به رطوبت بالایی نیز دارند که میتوان در سرویس بهداشتی و حمام نیز مورد استفاده قرار گیرند و به نوعی طبله نمیکنند.
• ویژگی دیگر این است که مقاومت زیادی به تابش نور خورشید که حاوی اشعه ماورای بنفش UV است دارد و برعکس رنگ های روغنی که پس از گذشت چندین سال گچی میشوند هرگز این اتفاق برایشان نمی افتد.

 

انواع رنگ های آکریلیک شامل:

1-رنگ آکرلیک رویه: رنگی است که بر پایه رزین های آکریلیک ترموست ساخته شده و برای خواص و کیفیت بالاتر با رزین اپوکسی مدیفاید شده است.از این رنگ برای سطوح فلزی آماده شده لوازم خانگی مثل ماشین لباسشویی، ماشین های ظرفشویی، یخچال و فریزر و ... که در آن ها مقاومت آب گرم ومواد شویند اهمیت پیدا می کند، استفاده میگردد. همچنین این رنگ ها در برابر لک مواد غذایی مقاوم اند و نیز قابلیت سایش و ضربه خوبی دارند. به مرور زمان اثبات براقیت، رنگ را به خوبی حفظ می کنند. چسبندگی این رنگ ها به عنوان رنگ یک لایه روی سطوح فلزی فسفاته خوب است ولی مرسوم است که این رنگ روی آستر استفاده شود.

طریقه مصرف:

تینر شماره STO 1 برای پاشش پیستوله هوای فشرده معمولی و تینرشماره STO 3 برای پاشش های الکترواستاتیک استفاده می شود. تینرهای فوق به میزان 25 الی 30 درصد وزنی باید به رنگ اضافه شود.
سیکل پخت در کوره پس از زمان توقف قطعه رنگ شده به مدت 15 دقیقه در هوا (Flash time) در داخل کوره C °140 به مدت 20 دقیقه ودر کوره C ° 160 به مدت 10 دقیقه می باشد.

 

2-رنگ ترافیکی: رنگ ترافیکی پایه حلال آبی و رنگ ترافیکی بر پایه حلال های نفتی رنگ ترافیک ترموپلاستیک یک جزئی بر پایه رزین آکریلیک ترموپلاست مخصوص و مناسب برای شرایط آب و هوایی ایران ساخته شده است و برای خط کشی روی آسفالت خیابان ها و جاده ها علائم ترافیکی که روی آسفالت زده می شود، به کار میرود. دوام جوی، مقاومت سایش و پایداری رنگ از ویژگی های این سری رنگ ها می باشد و نتایج خوبی را از نظر ثبات کیفیت روی آسفالت های ایران نسبت به سایر سیستم های رنگ های ترافیکی یک جزئی نشان داده است.

طریقه مصرف:

با تینر ترافیکی که به شماره سری UT80 عرضه می شودباید به نسبت 5 الی 10 درصد وزنی رقیق شده و توسط دستگاه های مخصوص رنگ پاشی ترافیک سرد که در ایران به نام ماشین های HOFFMAN معروفند زده شوند.ضخامت فیلم پاشش معمولاً بین 300 الی 400 میکرون باید تنظیم گردد.( تجربه نشان داده است که 2 بار پاشش به فاصله 30 دقیقه روی هم و هربار ضخامت 400 میکرون جواب بهتری میدهد.)
در دمای بالایC° 15 پس از یک ساعت که از پاشش رنگ روی آسفالت گذشت می توان جاده یا خیابان رنگ کشی شده را برای عبور و مرور وسایل نقلیه باز نمود. سختی و دوام رنگ در دمای بالایC° 15 پس از 8 الی 12 ساعت کامل می شود.

عضویت در خبرنامه

  گروه تولیدی مهندسی آبنوس دارای بیش از 25 سال سابقه فعالیت در زمینه تولید و اجرای انواع رنگ ها و پوشش های صنعتی  جهت کاربرد در حوزه‌های مختلفی از جمله صنایع  نفت، گاز، پتروشیمی ، ماشین سازی، ساختمان سازی، شیشه سکوریت، عکس برگردان و... می باشد. گروه تولیدی مهندسی آبنوس، گروهی پویاست که کیفیت و مشتری مداری را سرلوحه فعالیت خویش قرار داده است و تعهد گروه به درستکاری و ارائه محصولاتی با بالا‌ترین کیفیت زیر بنای موفقیتش می‌باشد.  این مجموعه پیشرو در انجام راهکارهای زیست محیطی بوده و با تاکید بر ماندگاری و دوام محصولات خود، تولید کلیه پوشش‌ها و توسعه فرآیندهای نوین خود را با کمترین اثرات مخرب بر طبیعت ارائه می‌نماید.

دفتر تهران
آدرس: خیابان شهید باهنر، بعد از سه راه یاسر، نبش کوچه معظمی، ساختمان329، طبقه چهارم،واحد21 شرقی
تلفکس:8-26854005(021)

دفتر مشهد
آدرس: مشهد، میدان جانباز، ساختمان پاژ،  طبقه 7، واحد C11

کارخانه خرمدشت
آدرس: بزرگراه پردیس - شهرک صنعتی خرمدشت 
تلفن: 36-35-76218734(021)

ایمیل

info@abnoosgroup.com
 

© تمامی حقوق برای شرکت گروه آبنوس محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک