bullet محصولات bullet پوشش های صنعتی bullet رنگ های آلکیدی
رنگ های آلکیدی
abnoosresin

براقیت مناسب، حفظ طولانی شید رنگی و ثبات براقیت، از سایر رنگ‌ها متمایز می‌گردد. رنگ‌های آلکیدی روغنی بر پایه رزین‌های آلکیدی ساخته شده و در انواع فام از سفید تا مشکی هستند. رنگ‌های براق آلکیدی دارای مقاومت های مناسب در برابر شرایط جوی و رطوبتی بوده و از براقیت قابل توجهی برخوردار هستند.


کاربرد: روی سطوح فلزی، چوبی، سیمانی و گچی در مصارف ساختمانی استفاده می‌شوند. برای استفاده روی سطوح فولادی اجرای یک لایه آستری آلکیدی توصیه می‌شود. حفاظت سازه‌ها در مقابل عوامل محیطی نیمه صنعتی، مرطوب و شرجی و نیز محیط‌های شهری مورد مصرف قرار می‌گیرد. درپوشش لوازم خانگی، ماشین آلات، در بدنه خارجی مخازن و ….

 

انواع رنگ های آلکیدی شامل:

1- آستری آلکیدی زینک کرومات: به عنوان آستری ضد خوردگی کاربرد وسیعی برای سازه های فلزی دارد که این خاصیت به دلیل وجود پیگمنت ضد خوردگی زینک کرومات در این رنگ می باشد که باعث مقاومت سطوح نسبت به عوامل جوی و رطوبت گردیده است .
معمولاً این آستری توسط قلم مو روی سطح کار اعمال می شود که باعث نفوذ بهتر در خلل و فرج سطح شده و چسبندگی و مقاومت خوبی را در مقابل عوامل خورنده ایجاد می کند. همچنین در مواردی که سطح فلز کاملاً تمیز نگردیده باشد ، استفاده از قلم مو باعث ایجاد چسبندگی بهتری می شود این آستری به عنوان لایه اول یا لایه میانی بر روی آستری مناسب اعمال می گردد به خصوص در محیط هایی که گازهای سولفورو وجود دارد استفاده بیشتری نسبت به آستری اکسید سرب ( سرنج ) دارند.

موارد مصرف:

این آستری برای حفاظت سازه های فولادی در برابر عوامل خورنده موجود در محیط های دریایی و یا صنعتی به کار می روند و دارای چسبندگی مطلوبی حتی بر روی سطوح تمیز شده با ابزارآلات دستی می باشد. لازم به ذکر است که این آستری برای حفاظت سازه های غوطه ور در آب مناسب نمی باشد .آستری آلکیدی زینک کرومات به علت دارا بودن پیگمنت ضد خوردگی زینک کرومات که زرد رنگ می باشد محدودیت فام داشته و سمی نیز می باشد.

 

2- آستری آلکیدی زینک فسفات: به عنوان آستری ضد خوردگی کاربرد وسیعی برای سازه های فلزی دارد که این خاصیت به دلیل وجود پیگمنت ضد خوردگی فسفات روی در این رنگ می باشد که باعث مقاومت سطوح نسبت به عوامل جوی و رطوبت گردیده است . معمولاً این آستری توسط قلم مو روی سطح کار اعمال می شود که باعث نفوذ بهتر در خلل و فرج سطح شده و چسبندگی و مقاومت خوبی را در مقابل عوامل خورنده ایجاد می کند . همچنین در مواردی که سطح فلز کاملاً تمیز نگردیده باشد ، استفاده از قلم مو باعث ایجاد چسبندگی بهتری می شود . معمولاً این آستری به عنوان لایه اول یا لایه میانی بر روی آستری مناسب اعمال می گردد . این آستری به خصوص در محیط هایی که گازهای سولفورو وجود دارد استفاده بیشتری نسبت به آستری اکسید سرب ( سرنج ) دارند.

موارد مصرف:

این آستری کاربرد بسیار گسترده ای بر روی انواع سازه های فلزی از جمله قطعات ماشین آلات صنعتی، لوازم خانگی،اداری و در و پنجره ،اسکلت فلزی و .... واقع در محیط های معمولی و نیمه صنعتی را دارد. از اعمال رنگهای رویه و میانی بر پایه رزینهای الکیدی متوسط و یا کوتاه روغن بر این آستری خودداری گردد.

 

3-رنگ رویه براق آلکیدی: بر پایه رزین های آلکیدی می باشد و از براقیت بالا و ثبات رنگ مناسب برخوردار می باشد . این رنگ رویه بر روی آسترهای آلکیدی زینک فسفات یا سرنجی یا اکسید آهن به عنوان رنگ رویه اعمال می شود. این رنگ در فام های متفاوتی قابل ارائه است و دارای جنبه تزئینی و حفاظتی می باشد و مقاومت خوبی در مقابل نور خورشید و محیط های اسیدی ضعیف دارد . این رنگ قابل ارائه بر پایه رزین های آلکیدی با سرعت خشک شدن متفاوت می باشد.

موارد مصرف:

این رنگ را می توان جهت اعمال بر روی سطوح فلزی ، چوبی ، بتنی و گچی استفاده کرد و همچنین برای مصارف ساختمانی بسیار مناسب می باشد . این رنگ به وسیله قلم مو ، غلطک و اسپری هوا اعمال می گردد. رنگ رویه براق آلکیدی قابل استفاده در محیط های صنعتی و نیمه صنعتی می باشد و می توان از آن جهت پوشش ماشین آلات ، تأسیسات فولادی ، اسکلت های فلزی و لوازم خانگی و اداری در شرایط آب و هوایی معمولی استفاده کرد. بیشترین موارد استفاده از این رنگ در رنگ آمیزی سطوح گچی و در و پنجره های ساختمان ها می باشد.

 

4-رنگ آلکیدی مات: بر پایه رزین آلکید ساخته شده است و از خصوصیات مهم آن ثبات رنگ و سریع خشک بودن آن می باشد . این رنگ را می توان جهت اعمال بر روی سطوح چوبی ، فلزی ، گچی و بتنی استفاده نمود این رنگ به وسیله قلم مو ، اسپری هوا و غلطک قابل اعمال می باشد . رنگ آلکیدی مات مقاومت بسیار خوبی در مقابل نور خورشید و محیط های اسیدی ضعیف داشته و قدرت پوششی مناسبی نیز دارد. این رنگ در فام های متنوع قابل ارائه است و به عنوان آستری رنگ آلکیدی براق نیز قابل استفاده می باشد.

موارد مصرف:

رنگ آلکیدی مات دارای مصارف ساختمانی است و جهت محیط های صنعتی و نیمه صنعتی نیز مناسب می باشد . این رنگ برای پوشش ماشین آلات ، تأسیسات فولادی ، اسکلت های فلزی ، لوازم خانگی و اداری در شرایط جوی معمولی نیز کاربرد دارد . همچنین این رنگ به عنوان رنگ رویه برای سطوح گچی ، در و پنجره های ساختمان ها استفاده می شود.

 

5-آستری آلکید اخرئی

عضویت در خبرنامه

  گروه تولیدی مهندسی آبنوس دارای بیش از 25 سال سابقه فعالیت در زمینه تولید و اجرای انواع رنگ ها و پوشش های صنعتی  جهت کاربرد در حوزه‌های مختلفی از جمله صنایع  نفت، گاز، پتروشیمی ، ماشین سازی، ساختمان سازی، شیشه سکوریت، عکس برگردان و... می باشد. گروه تولیدی مهندسی آبنوس، گروهی پویاست که کیفیت و مشتری مداری را سرلوحه فعالیت خویش قرار داده است و تعهد گروه به درستکاری و ارائه محصولاتی با بالا‌ترین کیفیت زیر بنای موفقیتش می‌باشد.  این مجموعه پیشرو در انجام راهکارهای زیست محیطی بوده و با تاکید بر ماندگاری و دوام محصولات خود، تولید کلیه پوشش‌ها و توسعه فرآیندهای نوین خود را با کمترین اثرات مخرب بر طبیعت ارائه می‌نماید.

دفتر تهران
آدرس: خیابان شهید باهنر، بعد از سه راه یاسر، نبش کوچه معظمی، ساختمان329، طبقه چهارم،واحد21 شرقی
تلفکس:8-26854005(021)

دفتر مشهد
آدرس: مشهد، میدان جانباز، ساختمان پاژ،  طبقه 7، واحد C11

کارخانه خرمدشت
آدرس: بزرگراه پردیس - شهرک صنعتی خرمدشت 
تلفن: 36-35-76218734(021)

ایمیل

info@abnoosgroup.com
 

© تمامی حقوق برای شرکت گروه آبنوس محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک