پوشش کف
abnoosresin

پوشش های کف: فرمولاسیون این روکش ها برپایه دو جزء رزین و هاردنر می باشد و چسبندگی بسیار خوبی به سطح بتن، فلز، سنگ و. .. دارد. این پوشش ها به دلیل خواص مکانیکی و شیمیایی ایده آل، برای تمامی سطوحی که در معرض مواد شیمیایی (بازها و اسیدهای معدنی)، اکثر حلال ها، گازوئیل، بنزین، آب، روغن ها و نمک ها قرار دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای پوشش های کف
• افزایش مقاومت بتن در برابر فرسایش، تخریب و اکثر مواد شیمیایی.
• روکش اپوکسی جذب آب ندارد و از نفوذ آب، روغن و سایر مایعات به داخل بتن جلوگیری می‌کند.
• روکش اپوکسی، سبک و کم حجم بوده و از ایجاد هرگونه گرد و غبار جلوگیری می‌کند.
• روکش اپوکسی به صورت یکپارچه است و در رنگ‌های متنوع اجرا می‌گردد.
• سهولت در شستشو، حداقل ۲۰ سال عمر مفید و سرعت در ترمیم آن، از دیگر امتیازات این پوشش می‌باشد.

سطوح مورد کاربرد
این گروه پوشش به دلیل ارائه خواص منحصر به فرد و قابلیت اعمال در ضخامت های بالا و همچنین دارا بودن مقاومت فشاری و سایشی بسیار بالا،در انواع صنایع سنگین خودرو سازی، قالب سازی، نظامی، بهداشتی، دارویی، غذایی، پتروشیمی ها، شیمیایی، نیروگاه ها، صنایع چاپ و انبارها و سالن های صنعتی، کارگاه ها و کارخانجات صنعتی الکترونیک، بسته بندی، نساجی، سردخانه، نیروگاه ها، کشتارگاه ها، فرودگاه ها، سالن های ورزشی، بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

طریقه استفاده
با در نظر گرفتن نسبت مناسب ترکیب اجزا و تاثیر آن بر کیفیت محصول، دو جزء A و B را با هم مخلوط کرده، به مدت ۵ دقیقه توسط همزن بهم می زنیم تا یکنواخت شود. پوشش آماده شده را روی سطح مورد نظر ریخته و توسط کاردک شانه ای به طور یکنواخت روی سطح پخش می کنیم. حباب های ریز ناشی از همزدن را با استفاده از ابزار حباب گیر خارج می نماییم.

انواع پوشش های کف شامل:

1-اپوکسی صنعتی

این محصول برپایه هاردنر سیلکو آلیفاتیک پلی آمین تغییر یافته و رزین اپوکسی بیسفنولA تولید و ارائه می‌گردد، در ساختار این محصول از هیچگونه حلال و رقیق کننده واکنشگر استفاده نشده‌ است و همین امر موجب می‌گردد که ساختار پلیمری محصول پس از واکنش بصورت ثابت باقی بماند و خصوصیات شیمیایی آن دچار کاهش خواص نگردد، مقاومت شیمیایی مناسب به همراه مقاومت مکانیکی عالی و چسبندگی سطحی فوق العاده این محصول این امکان را فراهم آورده که از آن بتوان در کلیه سطوحی که در مجاورت مواد شیمیایی و اسید‌ها و قلیاهای متوسط قرار دارند براحتی استفاده نمود، همچنین با توجه به خصوصیات بهداشتی این محصول، امکان بکارگیری آن در سطوحی که علاوه بر مقاومت شیمیایی، بهداشتی بودن پوشش نیز حائز اهمیت می‌باشد وجود دارد. 

2-اپوکسی آنتی استاتیک

کفپوش اپوکسی آنتی الکترواستاتیک برپایه رزین اپوکسی و هاردنر پلی آمینی تغییر شکل یافته تولید و ارائه می‌گردد. در ساختار این محصول از نوعی عامل شیمیایی آلی استفاده گردیده که موجب هدایت الکتریسیته ساکن از سطح روکش به منابع تخلیه الکتریسیته ساکن (چاه ارت) می‌گردد. با توجه به خصوصیات مکانیکی برجسته و قابلیت هدایت جریان الکتریسیته ساکن، امکان به کارگیری محصول، در پوشش کلیه سطوحی که هدایت الکتریسیته ساکن آن بسیار حائز اهمیت می‌باشد، میسر است. 
مقاومت حرارتی، شیمیایی و مکانیکی مطلوب این محصول، از دیگر خصوصیات برجسته آن می‌باشد. در ساختار این محصول از هیچگونه حلال و رقیق کننده غیرواکنش گرا استفاده نگردیده و همین امر موجب می‌گردد که کیفیت محصول در دراز مدت ثابت باقی بماند.

3-اپوکسی آنتی باکتریال

 کفپوش اپوکسی آنتی‌باکتریال و بهداشتی بصورت یکپارچه، صاف، بدون درز و هرگونه پستی و فرورفتگی که اگر وجود داشته باشد به محل کشت وباکتری و میکروب تبدیل می‌گردد و تقریبا با ۲۵۰ فام رنگی قابل اجراست. چسبندگی فوق العاده روی سطوح بتنی و فلزی و غیره داشته و مقاوم دربرابر مواد شیمیایی و شوینده، اشتعال، قارچ و باکتری می‌باشد. به سهولت تمیز شده و نگهداری آن بسیار ارزان و ساده می‌باشد. امکان خط کشی و طراحی بر روی این کف‌پوش وجود داشته و در رنگ‌های مختلف قابل اجرا است.

4-پولی یورتال غیر حلالی

 کفپوش صنعتی پلی یورتان بصورت یکپارچه و بدون درز قابل اجرا است، دارای خاصیت انعطاف‌پذیری می‌باشد و همین ویژگی باعث شده که از آن درسطوحی که به هردلیل لرزش و یا ارتعاش وجود دارد استفاده می‌شود. چسبندگی فوق العاده روی سطوح بتن و فلزی و غیره داشته و مقاوم در برابر مواد شیمیایی، شرایط بد آب و هوایی، گرما وسرما، اشتعال، قارچ و باکتری می‌باشد. به سهولت تمیز شده و نگهداری از آن بسیار ارزان و ساده می‌باشد. این سیستم دارای سه لایه اصلی (پرایمر، لایه میانی، و لایه نهایی) می‌باشد.

5-پولی یورتال ورزشی

 کفپوش ورزشی پلی یورتان بصورت یکپارچه و بدون درز قابل اجراست. چسبندگی فوق العاده روی سطوح بتونی، سرامیک و غیره داشته و مقاوم دربرابر مواد شیمیایی و شوینده، اشتعال، قارچ و باکتری می‌باشد. به سهولت تمیز شده و نگهداری آن بسیار ارزان و ساده می‌باشد. امکان خط کشی و طراحی برروی کفپوش مورد نظر وجود داشته و در رنگ‌های مختلف قابل اجراست.

 

 

عضویت در خبرنامه

  گروه تولیدی مهندسی آبنوس دارای بیش از 25 سال سابقه فعالیت در زمینه تولید و اجرای انواع رنگ ها و پوشش های صنعتی  جهت کاربرد در حوزه‌های مختلفی از جمله صنایع  نفت، گاز، پتروشیمی ، ماشین سازی، ساختمان سازی، شیشه سکوریت، عکس برگردان و... می باشد. گروه تولیدی مهندسی آبنوس، گروهی پویاست که کیفیت و مشتری مداری را سرلوحه فعالیت خویش قرار داده است و تعهد گروه به درستکاری و ارائه محصولاتی با بالا‌ترین کیفیت زیر بنای موفقیتش می‌باشد.  این مجموعه پیشرو در انجام راهکارهای زیست محیطی بوده و با تاکید بر ماندگاری و دوام محصولات خود، تولید کلیه پوشش‌ها و توسعه فرآیندهای نوین خود را با کمترین اثرات مخرب بر طبیعت ارائه می‌نماید.

دفتر تهران
آدرس: خیابان شهید باهنر، بعد از سه راه یاسر، نبش کوچه معظمی، ساختمان329، طبقه چهارم،واحد21 شرقی
تلفکس:8-26854005(021)

دفتر مشهد
آدرس: مشهد، میدان جانباز، ساختمان پاژ،  طبقه 7، واحد C11

کارخانه خرمدشت
آدرس: بزرگراه پردیس - شهرک صنعتی خرمدشت 
تلفن: 36-35-76218734(021)

ایمیل

info@abnoosgroup.com
 

© تمامی حقوق برای شرکت گروه آبنوس محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک